Z jakich materiałów produkuje się rzęsy?

Na rynku dostępne są różne rodzaje rzęs przeznaczonych do przedłużania. Mogą się one różnić od siebie trwałością, łatwością aplikacji, komfortem noszenia oraz ceną. Oto garść przydatnych informacji na temat każdej z odmian.

Podstawowy podział uwzględnia rozróżnienie na rzęsy naturalne i syntetyczne. Do pierwszej grupy zalicza się te wykonywane z norek syberyjskich (czasami do ich produkcji stosuje się również końskie włosie, lecz dotyczy to głównie rzęs na pasku), do drugiej – jedwabne, kaszmirowe oraz satynowe.

Rzęsy z norek syberyjskich produkuje się z prawdziwego futra norczego. Jako że wykonywane są one głównie ręcznie, przekłada się to na ich wysoką cenę – kilkukrotnie większą od rzęs syntetycznych (koszt zabiegu przedłużania z ich użyciem zaczyna się od 250 złotych). Takie rzęsy można rozpoznać po tym, że nie są idealnie wyprofilowane, a każdy włosek może być różnej grubości i długości. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać efekt delikatności i puszystości.

Poza oryginalnymi włoskami z norek, na rynku dostępna jest także ich imitacja występująca pod nazwą „mink.” To materiał syntetyczny, dostępny w wielu grubościach, produkowany masowo i cechujący się stosunkowo niską ceną. Takie rzęsy, od norczych odróżnić można po tym, że ich końce są równe, a grubość – identyczna.

Jeżeli chodzi o pierwszy rodzaj rzęs syntetycznych – jedwabne, produkuje się je z protein jedwabiu, co sprawia, że są one lekkie, miękkie i elastyczne. Swoją strukturą odpowiadają naturalnym włoskom – są grubsze u nasady i zwężają się ku końcom. Bez obaw sięgnąć mogą po nie posiadaczki słabych i niezbyt gęstych rzęs. Takie włoski dostępne są w wersjach różniących się od siebie zarówno długością, grubością, jak i skrętem.

Drugi typ rzęs syntetycznych – kaszmirowe, dzięki swojej budowie są idealnym rozwiązaniem dla osób nie przepadających za metodami objętościowymi, którym zależy na uzyskaniu podkreślonych, widocznych własnych rzęs. Tego typu włoski są delikatne, pełne blasku i miękkie w dotyku – przypominają nieco te z norki syberyjskiej. Cechują się także intensywną, kruczoczarną barwą. Po aplikacji, są łatwe w noszeniu i nie obciążają naturalnych rzęs. Występują w dwóch grubościach – 0,15 mm oraz 0,2 mm. Najlepiej sprawdzają się przy metodzie 1:1, lecz można je także wykorzystywać do zabiegu 2:1.

Ostatni rodzaj rzęs sztucznych – satynowe – cechują się piękną, czarną barwą. Są doskonałe zarówno do tworzenia naturalnych stylizacji, jak i bardziej widocznych, z użyciem metody objętościowej. Ich płaski zakończenia gwarantują większy komfort aplikacji, a matowe wykończenie pięknie podkreśla naturalne spojrzenie.

Zostaw komentarz