Najpopularniejsze metody aplikacji rzęs

Długie, gęste, podkręcone rzęsy to marzenie każdej z nas. Z myślą o kobietach, które nie mogą poszczycić się idealnymi włoskami, powstał zabieg ich przedłużania, który może zostać wykonany na kilka różnych sposobów. Czym charakteryzuje się każdy z nich? Odpowiedź – poniżej.

Metoda 1:1

Polega ona na doklejeniu sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. Jako że brak tutaj bezpośredniego kontaktu ze skórą oka, jest to metoda bezpieczna – do minimum zostaje bowiem ograniczonego ryzyko wystąpienia alergii na klej. Rzęsy przedłużone tą metodą prezentują się bardzo naturalnie, a uzyskany efekt utrzymuje przez około 4 tygodnie.

Metody objętościowe

Stanowią one alternatywę dla klasycznego przedłużania metodą 1:1. Stosowane tu rzęsy są znacznie bardziej lekkie i sprężyste, a co za tym idzie – nie niszczą naturalnych włosków. Po zabiegu spojrzenie nabiera głębi, bez sztucznego efektu doczepianych rzęs. Najpopularniejsze metody objętościowe to:

  • Metoda 2:1 (2D)

Metoda zbliżona do poprzedniej, z tą różnicą, że jedną rzęsę sztuczną przykleja się tutaj do naturalnej, drugą natomiast – do podstawy powieki, co pozwala na uzyskanie efektu większego zagęszczenia i objętości. Do wykonywania tego zabiegu najczęściej stosuje się rzęsy z futra norek, które są lekkie i wyjątkowo delikatne, a co za tym idzie – nie obciążają naturalnych włosków. Podobnie jak w przypadku metody 1:1, zabieg należy powtarzać średnio raz w miesiącu.

  • Metoda 3:1 (3D)

Kolejna z metod powstała z myślą o miłośniczkach ekstremalnie zagęszczonych i wydłużonych rzęs. Idealnie sprawdzi się u posiadaczek bardzo rzadkich włosków. Polega na przyklejeniu trzech rzęs (przeważnie z futra norek) do jednej naturalnej.

  • Metody 4-10D

Analogicznie do metod 2D i 3D, do jednej rzęsy naturalnej przykleja się tu od 4 do nawet 10 włosków syntetycznych. Idealne rozwiązanie dla miłośniczek spektakularnego, wyrazistego efektu.

  • Russian Style

Metoda ta opiera się o doklejanie do naturalnych rzęs wachlarzy rzęs sztucznych. Rozkład ciężaru jest tutaj zupełnie inny niż w przypadku pozostałych technik, w związku z czym naturalne włoski nie ulegają obciążeniu. Dzięki metodzie Russian Style jesteśmy w stanie uzyskać maksymalne zagęszczenie i pogrubienie rzęs.

  • Kim Camellia

Innowacyjna metoda inspirowana stylem Kim Kardashian. Bazuje ona na aplikacji rzęs techniką „ząbkową”, dającą spektakularny efekt „rozgwiazdy”, a to dzięki zastosowaniu rzęs o trzech różnych długościach, stopniowanych co 2 milimetry.

  • Metoda piórkowa

Idealna dla posiadaczek rzadkich, słabych rzęs. Pozwala uzyskać naturalne, lekkie spojrzenie bez efektu „ciężkiego oka.”

  • Metoda ombre

Technika bazująca na niezwykle modnym efekcie cieniowania. Klasyczne, czarne rzęsy są tu uzupełniane brązowymi, niebieskimi, zielonymi czy fioletowymi.

  • Blink & Go

Nazywana także Quick Lashes lub Quick Look. Metoda ta stanowi szybki sposób na uzyskanie maksymalnego efektu przedłużonych rzęs. Polega ona na doklejeniu do naturalnych włosków rzęs poliestrowo – jedwabnych. Zabieg polecany jest w szczególności paniom, którym zależy na uzyskaniu spektakularnego efektu na krótki czas, na przykład ślub czy inną ważną imprezę. Efekty zabiegu Blink & Go utrzymują się przez około 14 dni.

  • Kocie oko

Technika ta opiera się o przedłużanie rzęs wyłącznie w zewnętrznym kąciku oka, co sprawia, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Najlepiej sprawdzi się ona u posiadaczek naturalnie długich włosków.

  • Zagęszczanie rzęs dolnych

Zabieg ten stanowi uzupełnienie całościowego efektu stylizacji oka. Jego wykonanie jest możliwe jedynie wówczas, gdy klientka dysponuje odpowiednią ilością naturalnych rzęs i są one równomiernie rozłożone na powiece.

Zostaw komentarz