Metody manicure

Manicure jest podstawą pielęgnacji dłoni. Dobrze wykonany sprawi, że nasze ręce będą wyglądały doskonale i schludnie. Różne metody manicure pozwalają wybrać zabieg specjalnie dopasowany do naszych potrzeb i preferencji.

Manicure biologiczny

To bardzo naturalny manicure, który nadaje paznokciom estetycznego wyglądu. Nie stosuje się w nim metalowych narzędzi. Skórki wokół wału paznokciowego są odsuwane za pomocą bambusowego patyczka. Płytkę opiłowuje się pilnikiem papierowym lub szklanym, by ją delikatnie wyrównać. Na tak przygotowane paznokcie możemy nałożyć maskę, bądź specjalna odżywkę wzmacniającą.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest ostatnio bardzo popularny przez to, że daje niezwykłą trwałość koloru na płytce paznokcia, przez co jest wygodniejszy, niż tradycyjny manicure zakończony malowaniem paznokci nieutwardzalnymi lakierami. Manicure hybrydowy wykonuje się raz na 3-4 tygodnie. Płytka paznokcia musi być opiłowana i odtłuszczona, a także zmatowiona. Na nią nakładana jest specjalna baza, dzięki której lakier dobrze się trzyma. Na bazę nakładany jest właściwy lakier, który utwardza się w lampie UV. By lakier był trwały nakłada się kolejne jego warstwy i również utwardza za pomocą lampy. Na pomalowane paznokcie mogą naklejane być ozdoby, czy malowane wzory. Dopiero po zakończeniu zdobienia nakładany jest i utwardzany w lampie tzw. top, który utrwala lakier jeszcze bardziej.

Manicure japoński

Manicure japoński jest mimo popularności manicure hybrydowego i żelowego bardzo lubiany i ceniony przez klientki. Bardzo pomaga wzmocnić paznokcie dzięki w pełni naturalnym produktom. Pozwala na szybkie ich zregenerowanie i wzmocnienie. Przydatny po zdjęciu np. tipsów czy przedłużonych paznokci. Składa się z kilku etapów: po pierwsze paznokcie muszą zostać dokładnie opiłowane. Następnie bardzo delikatnie oszlifowuje się je za pomocą specjalnej polerki. Na tak przygotowane paznokcie nakłada się specjalną pastę z alg, która zawiera mnóstwo mikroelementów. Pomagają one utwardzić płytkę i zmniejszyć łamliwość paznokci. Pasta jest dokładnie wcierana, a by nie zaczęła schodzić z płytki paznokcia zabezpiecza się ją nakładając puder z krzemionką. Paznokcie wyglądają bardzo naturalnie i błyszczą się jak po nałożeniu odżywki. Zabieg polecany jest szczególnie na osłabione innymi zabiegami paznokcie.

One touch

To nowa metoda zdobienia paznokci, która jest równie trwała co manicure hybrydowy, jednak wykonuje się ją o wiele szybciej, a efekt końcowy jest bardziej naturalny. Na przygotowane paznokcie po opiłowaniu i odsunięciu skórek nakładana jest specjalna, bezbarwna masa, która utwardza się bez lampy UV w ciągu 15 sekund poprzez zamoczenie w specjalnym płynie. Po opiłowaniu masy można nakładać na nią tradycyjny lakier lub hybrydowy. Można łatwo uzyskać za pomocą masy efekt manicuru francuskiego, jeśli końcówki paznokci zabezpieczymy białymi paseczkami. Oczywiście paznokcie można dowolnie zdobić, np. z pomocą naklejek. Efekt po położeniu masy utrzymuje się przez około miesiąca, ponieważ odrosty nie są aż tak widoczne ze względu na bardziej płaski i naturalny kształt paznokcia w przeciwieństwie do lakierów hybrydowych, czy żelowych.

Zostaw komentarz