Jak dopasować rzęsy do kształtu oka?

By Klientka była zadowolona z wykonanego zabiegu przedłużania rzęs, należy odpowiednio dopasować długość, grubość i skręt włosów zarówno do jej indywidualnych preferencji, jak i kształtu oraz wielkości oka. Jedynie wówczas stylizacja będzie się prezentowała efektownie i utrzyma się przez długi czas. Poniżej kilka przydatnych wskazówek na ten temat.

Oczy w kształcie migdała

To idealny kształt oka, na którym dobrze prezentować będzie się każda stylizacja – zarówno ta naturalna, jak i bardziej wyrazista.

Oczy okrągłe

Gdy oczy Klientki są okrągłe, należy zrobić wszystko, by zbliżyć je optycznie do idealnego kształtu migdała. Zabieg będzie miał tutaj na celu optyczne wydłużenie i rozsunięcie kącików oczu. Aplikację rzęs należy rozpocząć od połowy oka i powoli zbliżając się do zewnętrznego kącika, zwiększać długość włosków.

Duże oczy

W tym przypadku należy uważać, by nie osiągnąć przerysowanego, nienaturalnego efektu. Rzęsy najlepiej wydłużyć tu jedynie delikatnie. Bardziej skupić powinno się natomiast na ich zagęszczeniu. Do tego celu warto użyć włosków o naturalnym skręcie, typu C.

Małe oczy

Przedłużanie rzęs to doskonały sposób na optyczne powiększenie oczu. W tym celu, warto postawić na mocne zagęszczenie linii włosków przy zastosowaniu możliwie jak najdłuższych rzęs o najmocniejszym skręcie.

Oczy o szerokim rozstawieniu

W tym przypadku najlepiej zastosować krótsze rzęsy w zewnętrznym kąciku i mocno zagęścić je w rejonie znajdującym się bliżej środka oka.

Oczy o wąskim rozstawieniu

Priorytetem powinno być tutaj uwydatnienie zewnętrznych kącików, nie skupiając się mocno na wewnętrznej części oka. W ten sposób optycznie rozsuniemy sąsiadujące ze sobą linie rzęs.

Oczy głęboko osadzone

Tego typu oczy należy optycznie uwypuklić i nadać im trójwymiarowości. Dobrze do tego celu sprawdzą się dłuższe rzęsy o mocniejszym skręcie, najlepiej typu D. Równie korzystnie prezentować będzie się przeplot włosków ciemniejszych i jaśniejszych.

Oczy wypukłe

W tym przypadku rzęs nie powinno się przedłużać, a jedynie zagęszczać. Im więcej gęsto rozstawionych włosków zastosujemy, niekoniecznie długich, tym bardziej zrównoważony będzie wygląd takiego oka.

Oczy z opadającą powieką

U posiadaczek takich oczu najkorzystniej prezentować będą się długie rzęsy o większym stopniu skrętu. Przedłużanie powinno bazować tutaj na mocnym zagęszczeniu włosków na opadającej powiece – w ten sposób optycznie zamaskujemy problem.

Zostaw komentarz