Jak dbać o paznokcie?

Dłonie, w tym paznokcie są naszą wizytówką. Często je pokazujemy, przez co są widoczne. Otoczenie ocenia nas na podstawie stopnia zadbania naszych dłoni. Warto więc dbać o ich estetyczny wygląd. Pracując w domu i dużo sprzątając mamy niestety problem z zadbaniem o dłonie. Na szczęście nowoczesna kosmetologia i naturalne kosmetyki sprawiają, że dbałość o piękno rąk jest o wiele prostsze i dostępne dla każdego. Stosując poniższe zasady na pewno sprawisz, że Twoje dłonie będą zachwycać innych.

Chroń je przed czynnikami zewnętrznymi

Skóra dłoni jak i paznokcie często narażone są na działanie wielu żrących substancji. Czyszcząc dom używamy detergentów, które wysuszają i niszczą tym samym płytkę paznokcia. Podczas codziennych porządków zakładaj ochronne rękawiczki, by zniwelować uszkodzenia płytki paznokciowej. Mogą być to np. gumowe rękawiczki wielorazowego użytku, które nie pękną podczas sprzątania. Warto pod rękawiczki nałożyć nawilżający krem, ponieważ guma nie przepuszcza powietrza i nasze ręce mogą się odparzyć.

Peelinguj dłonie

Peeling oddziałuje nie tylko na skórę dłoni, ale również na nasze paznokcie. Dzięki niemu martwy naskórek jest zdzierany z okolic wału paznokciowego, więc dłonie wyglądają estetycznie. Mimo, że paznokieć to martwa płytka, to ma swoje warstwy o które trzeba dbać. Paznokcie po peelingu są o wiele gładsze i więcej substancji odżywczych wniknie w nie, kiedy nałożymy witaminowy krem.

Nakładaj maski na dłonie i paznokcie

To dobry sposób na wzmocnienie paznokci. Maska z witaminami, zwłaszcza z dużą ilością krzemu poprawi ich kondycję, a także zapobiegnie rozdwajaniu. Paznokcie będą o wiele szybciej rosły, ale także sprawimy, że będą bardzo twarde.

Opiłowuj je regularnie

Opiłowywanie paznokci pozwala na zadbanie o ich piękny kształt, a także zapobiegnie ich rozdwajaniu. Dzięki regularnemu używaniu pilnika sprawimy, że paznokcie nie będą nam wrastać. To świetny sposób na nadanie im pożądanego kształtu. Do opiłowywania paznokci używaj papierowych bądź szklanych pilniczków. Te metalowe jedynie „rwą” płytkę paznokcia, przez co jest ona nierówna i później krzywo i nieestetycznie rośnie.

Skorzystaj od czasu do czasu z usługi manicurzystki

Profesjonalna manicurzystka na pewno doradzi nam zabieg na nasze dłonie i profesjonalnie opiłuje paznokcie. W salonach dostępne są lampy UV oraz specjalne odżywki, które utwardzone za pomocą lampy lepiej wnikają w strukturę paznokcia, przez co szybciej on rośnie i jest o wiele twardszy niż przed zabiegiem. W salonie na pewno dowiesz się jakich odżywek możesz używać w domu i co robić, by paznokcie wyglądały jeszcze lepiej.

Jedz lepiej

Może wydawać się to banalne, ale to zdrowe jedzenie wpływa na wygląd naszych paznokci najbardziej. Jeśli marzymy o pięknych i długich paznokciach nie zapominajmy o zdrowej diecie. Nieocenione jeśli chodzi o ważne minerały dla naszych paznokci są owoce i warzywa, których nie może zabraknąć w naszym codziennym menu. Musi się także w niej znaleźć wiele zdrowych i nie przetworzonych ziaren, takich jak siemię lniane, czy gryka. Mają w sobie ważny dla paznokci krzem, który bardzo je wzmacnia i dodaje energii do wzrostu. Przyda nam się także spożywanie pełnowartościowego nabiału ze względu na wapń w nim zawarty. Nieocenione będzie również picie wody, która nawilża nie tylko skórę, ale także paznokcie, znacznie je uelastyczniając.

Zostaw komentarz