Fakty i mity na temat przedłużania rzęs

Z tematem sztucznych rzęs związanych jest sporo niejasności i wątpliwości. W dzisiejszym wpisie obalamy najpopularniejsze mity związane z tym zabiegiem.

Zabieg przedłużania rzęs szkodzi naszym naturalnym włoskom

MIT! Prawidłowo wykonany zabieg nie ma najmniejszego wpływu na stan naszych rzęs. Włosków nie przykleja się bowiem do młodych rzęs, które są zbyt słabe, by utrzymać ciężar rzęsy syntetycznej. Aplikuje się je jedynie na włoski będące w fazie wzrostu oraz wypadania. Tak przeprowadzona usługa nie zaburza w żaden sposób cyklu życia rzęsy, który trwa około 60 – 90 dni i w tym właśnie czasie następuje wymiana włosków na nowe.

Po wykonaniu zabiegu, sztuczne rzęsy nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z wodą przez około 48 godzin

PRAWDA! Bezpośrednio po zabiegu przedłużania rzęs, przez około 48 godzin należy być wyjątkowo ostrożnym podczas brania prysznica czy mycia włosów i zadbać o to, by włoski nie miały kontaktu z wodą. Zrezygnować powinno się wówczas także z wizyty na basenie. Ostrożnym należy być również podczas wykonywania demakijażu – do tego celu nie należy używać kosmetyków o oleistej konsystencji oraz tych, które zawierają w swoim składzie glikol oraz alkohol.

Zabiegu przedłużania rzęs nie można wykonać u osoby, która nosi soczewki kontaktowe

MIT! Wystarczy, że przed rozpoczęciem zabiegu poinformujemy stylistkę, że nosimy soczewki kontaktowe i zdejmiemy je. Jest to niezbędne, by opary kleju nie doprowadziły do podrażnienia oka.

Przedłużone rzęsy są niewygodne w noszeniu

MIT! Prawidłowo zaaplikowane rzęsy nie sprawiają uczucia dyskomfortu i są niewyczuwalne na co dzień.

Każda z nas może nosić bardzo długie rzęsy

MIT! Doświadczona stylistka, przed rozpoczęciem zabiegu powinna przeprowadzić z klientką rozmowę na temat tego, na uzyskaniu jakiego efektu jej zależy – bardziej naturalnego czy wyrazistego. Niezbędne jest również dokładne obejrzenie włosków – sprawdzenie ich długości oraz grubości. Dopiero wówczas można przejść do wyboru rzęs oraz metody. Przyklejenie zbyt długich lub grubych rzęs do włosków naturalnych może sprawić, że będą one mocno obciążone, w konsekwencji czego w krótkim czasie zaczną wypadać.

Przedłużane rzęsy nie wymagają malowania tuszem

PRAWDA! Po zabiegu przedłużania rzęs, włoski prezentują się na tyle efektownie, że nie ma konieczności malowania ich tuszem (wiele kobiet ogranicza się wówczas do aplikowania go na włoski na dolnej powiece). Jeżeli mimo to chcemy je nim potraktować, wybierzmy specjalny kosmetyk na bazie wody stworzony z myślą o przedłużanych rzęsach.

 

Zostaw komentarz