Czy manicure niszczy płytkę paznokcia?

Manicure z reguły ma poprawić wygląd paznokci, ponieważ podczas tego zabiegu odsuwane są skórki, a paznokcie nabierają ładnego kształtu. Zdarza się jednak tak, że niektóre typy manicuru wyglądają bardzo efektownie, ale niszczą naturalną płytkę paznokcia.

Jedną z takim metod manicure, która mocno wpływa na wygląd płytki paznokcia jest nakładanie tipsów. Od momentu, kiedy na rynku pojawił się trwały i nowoczesny manicure hybrydowy odchodzi się od nakładania tipsów, jednak nadal są one wykonywane. Płytka jest mocno spiłowywana, by tipsy nie wyglądały nienaturalnie. Na nią kładziony jest klej, który mocuje tips. Następnie tips jest spiłowywany, a na niego położony jest lakier w dowolnym kolorze. Niestety klej, na który mocowany jest paznokieć jest wyjątkowo mocny, dlatego może wysuszyć naturalną płytkę. Narażamy ją na zniszczenie również wtedy, kiedy zdejmujemy sztuczne paznokcie. Aby je zdjąć najczęściej kosmetyczka namacza paznokcie w acetonie, który bardzo wysusza i niszczy płytkę. Ciągłe matowienie płytki również nie służy jej ładnemu wyglądowi. Warto dać „odpocząć” paznokciom po zdjęciu tipsów i nałożyć na nie specjalną odżywkę z witaminą A i E, które szybko ją zregenerują.

Zabiegiem, o którym była mowa wcześniej, ale mniej niszczy płytkę paznokcia jest manicure hybrydowy. Dobrze wykonany w profesjonalnym salonie nie powinien sprawić, że paznokcie będą w złym stanie. Zagrożeniem jest jedynie ich zbyt mocne zmatowienie, a podczas ich zdejmowania zbyt głębokie starcie podkładu pod lakier, wraz z wierzchnią warstwą płytki. W gabinetach wiele kosmetyczek używa frezarek, które bardzo ułatwiają pracę, ale są często zbyt mocne i głęboko spiłowują płytkę, przez co jest ona znacznie cieńsza niż przed nałożeniem lakieru hybrydowego. Często taki paznokieć jest cienki i łamliwy. Warto poprosić w salonie, by kosmetyczka opiłowywała paznokcie pilniczkiem. Spędzimy więcej czasu na zabiegu, ale efekt po zdjęciu paznokci hybrydowych na pewno nas ucieszy.

Zabiegiem manicure, który na pewno nie wpłynie negatywnie na naszą płytkę, wręcz przeciwnie, będzie ona o wiele twardsza, jest manicure japoński. Polega on na nałożeniu na paznokcie specjalnej pasty, która zawiera dobroczynne wyciągi z alg. Dzięki nim paznokcie są o wiele gładsze, ale także mocniejsze i twardsze. Pozwala to na uzyskanie efektu bardzo zdrowych paznokci i znaczne przyspieszenie ich wzrostu. Taki zabieg polecany jest szczególnie Paniom, które długo nosiły przedłużane paznokcie. Na pastę nakładany jest puder z krzemionką, która bardzo utrwala efekt i dodatkowo wzmacnia paznokcie. Zyskujemy mocną płytkę oraz bardzo gładkiej i wypolerowanej powierzchni.

Jak widzimy stopień zniszczenia płytki paznokcie zależny jest od wielu czynników. Na pewno jednym z nich jest sposób wykonywania zabiegu oraz rodzaj nakładanych na paznokcie preparatów. Również zabieg zdejmowania paznokci może odbić się znacznie na ich wyglądzie i twardości.

Zostaw komentarz